تبلیغات
مطالب اینترنتی - شواهد ارتباط موجودات فضایی با انسان ؛ بیگانگان چگونه با ما ارتباط برقرار می کنند؟
مطالب اینترنتیمفیدستان:

نحوه برقراری ارتباط موجودات فضایی با انسان چگونه است؟ دانشمندان معتقدند بیگانگان برای ارتباط با ما به تکاپو افتاده و به طرق مختلف برای آن تلاش می‌کنند!

بر اساس شواهد موجود، فقط ما انسان‌ها نیستیم که برای جستجوی حیات بیگانه، بخش‌های مختلف کیهان را به طرق مختلف مورد بررسی قرار می‌دهیم. دانشمندان بر این باورند که هم‌اکنون نیز شواهدی از تلاش برای ارتباط موجودات فضایی با انسان وجود دارد. در ماورای زمین چه می‌گذرد؟ این سوالی‌ست که بشر قرن‌هاست با آن مواجه بوده اما تاکنون نتوانسته پاسخ دقیقی را برای آن ارائه کند. به لطف پیشرفت‌های تکنولوژیکی و دستاوردهای علمی، بشر امروز موفق به کاوش در اجرام و برخی سیاره‌های فرازمینی شده و توانسته به اطلاعاتی هرچند جزئی از هریک از آنان دست پیدا کند؛ اما تا کشف حقیقت واقعی مرزهای خارج از زمین راهی بسیار طولانی در پیش است. از سیگنال‌های رادیویی کیهانی گرفته تا هیولاهای فرازمینی که قصد نابودی کاخ سفید را بر عهده دارند! همه این‌ها نشان از آن دارند که داستان‌ها و فیلم‌های سبک علمی و تخیلی، مملو از تلاش موجودات فضایی برای ارتباط با انسان هستند.

با وجود آنکه برخی از این شواهد و احتمال‌های ارتباط موجودات فضایی با انسان دور از ذهن بوده‌اند، با این‌حال دانشمندان ساعت‌های بسیاری را صرف تمرکز بر تمامی روش‌های ارتباطی موجود کرده‌اند. به راستی نحوه برقراری ارتباط موجودات فضایی با انسان چگونه ممکن است؟ برخی از این احتمالات، تا حد بسیاری به فیلم‌های سبک علمی و تخیلی شباهت دارند؛ چرا که ممکن است موجودات فضایی ، با هدف صلح به زمین نگاه نکنند!

بررسی شواهد و راهکارهای موجود برای ارتباط موجودات فضایی با انسان

سازه های غول پیکر

ارتباط موجودات فضایی با انسان

همواره باید توجه داشته باشیم که جستجوی نشانه‌ها برای هوش فرازمینی ، محدود به اشیای کوچک نیست؛ چرا که ممکن است موجودات فضایی، موفق به ساخت سازه‌ها یا ابرسازه‌هایی غول‌پیکر در سراسر دنیا شده باشند. برخی دانشمندان بر این باورند که موجودات فضایی برای جلب توجه سایر تمدن‌های سراسر کیهان، اقدام به ساخت سازه های غول پیکر می‌کنند؛ سازه‌هایی که با رویت آنان می‌توان به وجود آنان پی برد.

به عنوان نمونه، دانشمندان توجه ویژه‌ای بر ستاره KIC 8462852 در صورت فلکی ماکیان دارند؛ در طول چند سال اخیر، این ستاره اسرارآمیز دستخوش دگرگونی‌هایی ناهمسان بوده و برخی از دانشمندان استدلال می‌کنند که وجود یک سازه غول پیکر و عظیم در مقابل آن، موجب مسدود شدن نور این ستاره می‌شود.

پالس های لیزری

ارتباط موجودات فضایی با انسان

پالس‌‌های لیزری نیز می‌توانند یکی دیگر از شواهد موجود، مبنی بر ارتباط موجودات فضایی با انسان باشند. پالس‌‌های لیزری مکرر می‌توانند با سرعتی بسیار بالا و نزدیک به نور، در سراسر کیهان گسترش یافته و حامل پیام‌هایی برای زمینیان یا فرازمینی‌ ها باشند. بدین منظور، دانشمندان پالس‌های نوری این چنینی را علامت‌گذاری می‌کنند تا با سایر نورهای طبیعی ساطع شده از کیهان اشتباه گرفته نشود.

ربات های کاوشگر

ارتباط موجودات فضایی با انسان

سیگنال‌های ارسالی توسط تمدن‌های فرازمینی، ممکن است لزوما از نوع الکترومغناطیسی نباشند؛ چرا که ممکن است موجودات فضایی برای برقراری ارتباط با زمینیان، از کاوشگرهای کوچکی برای سفر به سیاره‌های دیگر استفاده کنند. بخش بزرگی از منظومه شمسی، هنوز برای ما ناشناخته است؛ برای مثال این احتمال وجود دارد که ربات های کاوشگر ساخته شده توسط بیگانگان، هم‌اکنون در مدار سیاره‌‌هایی از قبیل مریخ، مشتری یا … قرار داشته باشد. این سازه‌های هوشمند و بسیار کوچک که توسط تمدن‌هایی فوق پیشرفته ساخته شده‌اند، ممکن است در اندازه یک توپ گلف باشند!

امواج رادیویی

در سال ۱۹۵۹ میلادی، دو فیزیکدان مشهور با نام‌های فیلیپ موریسون (Philip Morrison) و جوزپه کوکونی (Giuseppe Cocconi)، در مجله طبیعت (Nature) عنوان کردند که انسان‌ها برای جستجوی حیات فرازمینی، می‌بایست توجه ویژه‌ای بر امواج رادیویی داشته باشند؛ به این دلیل که امواج رادیویی می‌توانند سفری دست نخورده را در سرتاسر کیهان داشته باشند.

امواج رادیویی، از نوع سیگنال‌های پایدار هستند و احتمال تداخل آنان با یکدیگر بسیار کم است. از این رو، به احتمال بسیار فروان، تلاش برای ارتباط موجودات فضایی با انسان ، احتمالا به همین ترتیب در حال انجام است. ما انسان‌ها نیز در چند دهه اخیر، تلاش برای جستجوی حیات بیگانه را از طریق بررسی امواج رادیویی به انجام رسانده‌ایم. از این رو محتمل‌ترین راهکار ارتباط موجودات فضایی با انسان ، استفاده از امواج رادیویی است. البته باید این را نیز مدنظر قرار دهیم که تمامی فرضیات مطرح شده، بر این اساس هستند که موجودات فضایی نیز همانند ما فکر کنند!

تابش های عظیم از راه دور

البته باید توجه داشت که تمامی گونه‌های موجودات فضایی، قصد ندارند همانند ما، در جستجوی دیگر موجودات کیهان باشند! برخی از آنان، ممکن است به دلایلی مختلف، علاقمند به مخفی شدن در دنیا باشند. اگر بیگانگان موجوداتی گوشه‌نشین باشند، در این صورت احتمال کشف آنان برای ما تا حد بسیاری غیرممکن خواهد بود. اما به عقیده فریمن دایسون (Freeman Dyson)، حتی اگر این دسته از موجودات فضایی، پادشاه گوشه‌نشین‌ها باشند، باز هم ما می‌توانیم به وجود آنان پی ببریم!

تمدنی پیشرفته از موجودات فضایی، قادر است با ساخت یک سازه بسیار بزرگ در نزدیکی ستاره خود، اقدام به جمع‌آوری انرژی آن کند. فریمن دایسون به عنوان فیزیکدان مشهور، با تلاش در مطرح‌سازی فرضیه کره دایسون سعی داشت چنین احتمالی را نیز در میان عقاید دانشمندان ترویج دهد. این سازه‌های بسیار بزرگ، می‌توانند با قرارگیری در نزدیکی ستاره‌ها، به جمع‌آوری انرژی گرمایی آنان بپردازد، بخش بزرگی از این انرژی در قالب حرارت هدر رفته در دنیا منتشر می‌شود. دانشمندان سعی دارند با کاوشگرهای اشعه مادون قرمز، این حرارت‌ها را کشف و در ادامه به وجود این دسته از گوشه‌نشین‌های فضایی پی ببرند.

رقص ستارگان

ارتباط موجودات فضایی با انسان

برخی دیگر از دانشمندان، بر این باروند که موجودات فضایی ممکن است در واقع فضانوردان و مهندسانی بسیار پیشرفته نیز باشند! حرکت و نظم عجیب و غریب برخی ستاره‌ها در آسمان را ممکن است توسط این دسته از موجودات فضایی آرایش پیدا کرده باشند. بیگانگان می‌توانند سازه‌هایی زیبا و مصنوعی را بر سطح سیارات خود بسازند که از فواصلی بسیار دور نیز قابل مشاهده باشد. این احتمال وجود دارد که در حال حاضر نیز، موجودات فضایی تمامی تلاش خود را برای ارتباط با انسان به کار گرفته باشند. از طرفی، امکان دارد که بیگانگان، برای برقراری ارتباط با زمینیان، قدرت ستارگان را تحت کنترل خود گرفته باشند. به بیان دیگر، موجودات فضایی با تحت کنترل گرفتن ستاره‌ها و اجرام آسمانی، آنان را همچون فانوس‌هایی دریایی در آسمان به حرکت در می‌آورند تا ما زمینیان را از وجود خود مطلع سازند.

جستجوی سوزن در انبار کاه!

ارتباط موجودات فضایی با انسان

حتی اگر بیگانگان در تلاش برای برقراری ارتباط با انسان ها باشند، هیچ تضمینی بر دریافت صحیح این پیام‌ها از سوی ما وجود ندارد. پهنه عالم هستی در حدود ۹۱ میلیارد سال نوری است و این پیام‌ها، ممکن است از هر قسمتی از آن منتشر شوند. به منظور محدود کردن این جستجو، بسیاری استدلال می‌کنند که بیگانگان ضمن اطلاع از حضور ما، سعی بر آن دارند که به شیوه مخصوص به خودمان با زمینیان ارتباط برقرار کنند. در سال ۲۰۱۶، مقاله‌ای منتشر شد که وجود صدها هزار ستاره مختلف در «منطقه گذر زمین» را به اثبات می‌رساند. این مطالعه که در موسسه ماکس پلانک (Max Planck)، توسط محققین آلمانی منتشر شد، منطقه مذکور را به عنوان مکانی خارق‌العاده جهت رویت کره زمین توسط بیگانگان توصیف می‌کند.

دانشمندان پیش‌بینی کرده‌اند که در این منطقه، تعدادی در حدود ۱۰۰ هزار ستاره وجود دارند که ممکن است سیاره‌های آنان موفق به رویت ما شده باشند. یکی از مهم‌ترین دستاوردهای این مقاله، این است که بدین ترتیب ما می‌توانیم ناحیه جستجوی خود را محدود کرده و احتمال وجود حیات در قسمت مشخصی از کیهان را مورد بررسی قرار دهیم. به منظور مشاهده وضعیت سیاره‌های این منطقه از آسمان، به تلسکوپ‌هایی پیشرفته نیاز است؛ لازم به ذکر است که اگر سیاره‌های این منطقه دارای حیات باشند، تنها چند صد سال نوری با ما فاصله دارند.

ناتوانی انسان در تشخیص پیام‌های ارسالی توسط بیگانگان

ارتباط موجودات فضایی با انسان

این احتمال وجود دارد که جستجوی گونه‌های مختلف حیات در سراسر دنیا، به بودجه‌های عظیم نیاز نداشته باشد! در حال حاضر، سازمان‌های فضایی مطرح در سراسر جهان، قصد دارند که کاوشگرهای خود را برای بررسی احتمالات وجود حیات در منظومه شمسی، به سیاره‌ها و اقمار آنان ارسال کنند. از این رو ممکن است در حین کاوش در منظومه شمسی، با سازه‌هایی غیرطبیعی مواجه شویم که توسط فرازمینی‌ها ساخته شده باشند.

در هر صورت، اگر موجودات فضایی وجود داشته باشند، احتمالا به خوبی از نحوه ارتباط با انسان مطلع هستند. تمدن فعلی ما در دنیا، همچون کودکی نوپاست و بسیاری از موجودات فضایی از ما پیشرفته‌تر هستند. از این رو، هر نژاد از موجودات بیگانه که برای برقراری ارتباط با ما تلاش می‌کنند، قدمت بسیار طولانی‌تری را در دستاوردهای تکنولوژیکی و علمی دارند. با این تفاسیر، اینکه تاکنون موفق به کشف موجودات فضایی نشده‌ایم، احتمالا تقصیر ماست نه آنها! چرا که ممکن است آن‌ها سعی در برقراری ارتباط داشته باشند و به علت فقدان تکنولوژی‌های مورد نیاز، امکان دریافت این پیام‌ها از سوی ما میسر نباشد.لینک منبع

بازنشر: مفیدستان

مطلب شواهد ارتباط موجودات فضایی با انسان ؛ بیگانگان چگونه با ما ارتباط برقرار می کنند؟ در سایت مفیدستان
برای دریافت مطالب مفید به سایت مفیدستان مراجعه فرمایید.


لینک منبع و پست :شواهد ارتباط موجودات فضایی با انسان ؛ بیگانگان چگونه با ما ارتباط برقرار می کنند؟
http://mofidestan.ir/%d8%b4%d9%88%d8%a7%d9%87%d8%af-%d8%a7%d8%b1%d8%aa%d8%a8%d8%a7%d8%b7-%d9%85%d9%88%d8%ac%d9%88%d8%af%d8%a7%d8%aa-%d9%81%d8%b6%d8%a7%db%8c%db%8c-%d8%a8%d8%a7-%d8%a7%d9%86%d8%b3%d8%a7%d9%86-%d8%9b-%d8%a8/نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

جمعه 27 بهمن 1396 06:49 ق.ظ
Some of the finest mainstream news outlets availanle have excellent technology news
departments, ass well. If you want to watch the match by sitting in the home,
then you can certainly watch it over television. If you are going to be storijg a lot of media, you
will need a greater one.
چهارشنبه 25 بهمن 1396 07:50 ق.ظ
So now it comes full circle returning tto the consumer who has taken on the role of the blogging site administrator.
The readers of this blg must bbe considering the general field of knowledge with the blog.
This iis a gesture of xcellent will hoping that oother bloggers is going to do a similar.
یکشنبه 22 بهمن 1396 09:40 ق.ظ
Whaat you need to have is willpower to get taught how to create profitable
blogs aand keep your mall business stable. The readers of this log must be enthusiastic about the overall field
of knowledge from the blog. In affiliate marketing online, website visitors
to a particula website is driven from another website or from email.
جمعه 20 بهمن 1396 12:51 ب.ظ
As with any overseas journey, every traveller must ensure thery hhave got the
most effective travel cover package set up before the arrive.If
you really feel slightly adventurous or if you waqnt to bring awe-inspiring pictures in the
state, you then should go to Karlebo. Successful headlines creatye anticipation, often goving the
impression you'll access important info should you read on.
جمعه 20 بهمن 1396 01:40 ق.ظ
Mobils produce an avenhe the location where thhe information can be transmitted seamlessly either by
means of short messaging services (SMS) or by logging in to the net facility prpvided within the mobiles.

So should you haven't watched it, don't waste your time expecting
a DVD copy. In the early days of auto insurance there is often one rate foor each driver, regardless
with the driver's age, and regardless from thee car's make or year.
پنجشنبه 19 بهمن 1396 10:15 ب.ظ
Somee website owners tend tto be more frustrated about Google optimization than for other search engines.
By you sharing business energy story, believe tthat hopeful about duplicating your ability to succeed in their own individual lives.

The most successful industry coaches and mentors inn leadership training and marketing teach thks golden nugget: Pelple buy you first.
پنجشنبه 19 بهمن 1396 09:42 ب.ظ
Stic with your work, or find another and much
berter online marketing stfrategy to exchange the free classified strategy.
If onne iss careful too not offend, create oor sshe could generate a large
number of neww readers. In internet affiliate marketing,
website visitors to a particuular website is driven from another website or from email.
جمعه 13 بهمن 1396 05:52 ق.ظ
6- Throw out the lavatory scales - Yes, I imply it!
چهارشنبه 11 بهمن 1396 11:33 ب.ظ
I really love your website.. Great colors & theme.
Did you build this amazing site yourself? Please reply back as I'm
trying to create my own website and want to
know where you got this from or just what the theme is called.
Many thanks!
جمعه 6 بهمن 1396 01:15 ق.ظ
The camera will make the brightest of scenes seem like it turned out taken during an eclipse.
You don't have to purchase the biggest or heaviest tripod web hosting use.

Painting can be an authentic gift because of its endurance
and utility.
چهارشنبه 4 بهمن 1396 11:18 ب.ظ
Many of these shows are operating out of bigger cities like New York or Los Angeles, and that means you reach travel
for free if you get in to the finals. You don't have to spend money on the biggest or heaviest tripod
for personal use. Here you are able to shop by theme or browse an entire variety of themes in case you
are sill unsure on which to base the party.
چهارشنبه 27 دی 1396 12:02 ب.ظ
As a result of their effort, Positive View's events have received coverage from the 3 global television networks and have recently been streamed for online viewing.
It took about a few months to master what as well as the raucous, discordant (to my ears) "melody. The first lesson you must learn with your online course is how to read chord charts.
جمعه 22 دی 1396 09:40 ق.ظ
Many of these shows are located in bigger cities like New York or
Los Angeles, so you get to travel totally free
when you get in the finals. These guides enable you to practice when you are and possess
the time to do so. You need a special connector typically called a Fire wire or commonly
known as as an IEEE 1394 high band connector.
یکشنبه 17 دی 1396 10:40 ب.ظ
The art of ghazal singing has been able to entice millions around the
globe. Contestants worldwide will record songs
automatically, or get together into virtual bands of two to
four musicians, and compete for $5600 in prizes.

Here you can shop by theme or browse an entire variety of themes if you're sill
unsure about what to base the party.
یکشنبه 17 دی 1396 01:09 ق.ظ
Newsbloggers, for starters, are now typing
in where traditional news print media are neglecting.
You can usually test the velocity in the servers by accessing some existing sites which are hosted while using Company.

Monitor your blog post comments - Your blog needs to be an interactive feature in your website so
it's good to permit visitors to comment on your posts.
شنبه 16 دی 1396 01:49 ب.ظ
It doesn't matter in places you get it from - newspapers, other websites and news sources,
whatever. There are many blog networks around that
permit you to submit your posts and market your blog. In internet affiliate
marketing, visitors to a certain website is driven from another website or from email.
شنبه 9 دی 1396 08:43 ق.ظ
This paragraph will help the internet users for creating new webpage or even a blog from start to end.
جمعه 8 دی 1396 01:32 ق.ظ
Many of these shows are operating out of bigger cities like New York or Los Angeles, so you arrive at travel totally free when you get in the finals.
These guides permit you to practice when you are ready and also have
the time for you to do so. Instead of enjoying karaoke parties,
you can always make music that will create your individual
song, by plugging it into the TV sets.
یکشنبه 3 دی 1396 01:39 ب.ظ
You can even replace your chosen MP3 music using these to ensure if you are regarding the gym, you possibly
can still understand interesting points through the book or listen on the docs from perform that you simply should examine.
These guides enable you to practice when you are ready and also have the time for it to do so.
This can be very advantageous to you as if you might be a fast learner, with just an endeavor, you may learn all that you wanted to quickly and free.
پنجشنبه 30 آذر 1396 10:54 ق.ظ
As a result of their efforts, Positive View's events have received coverage from the 3 global television networks
and also have already been streamed for online viewing.

" It was President Theodore Roosevelt who had given it the name of White House in 1901. This can be very advantageous for your requirements just like you might be a fast learner, with just an effort, you could possibly learn all you wanted to very easily and free.
دوشنبه 20 آذر 1396 10:31 ق.ظ
Esses 3 ingredientes são segredo do sucesso do Eremax.
یکشنبه 19 آذر 1396 07:44 ب.ظ
Many of these shows are based in bigger cities like New
York or Los Angeles, so you be able to travel at no cost driving under the influence in to the finals.
You don't have to invest in the most important or
heaviest tripod for personal use. This can be very advantageous to you personally because if you're fast
learner, with just a trial, you might learn whatever you desired to quickly and free.
سه شنبه 14 آذر 1396 04:58 ب.ظ
Many of these shows are based in bigger cities like New York or Los Angeles, and that means you reach travel at no cost when you get in to the finals.
It took about a couple of months to master what
as well as the raucous, discordant (to my ears) "melody. This can be very advantageous for your requirements as if you are a fast learner, with just an effort, you could learn all that you desired to very easily and free.
جمعه 10 آذر 1396 03:38 ب.ظ
Free PC options to Recycle and Phatmatik Pro:Loopdrive3
VSTABS. There these folks were, anticipating their
forthcoming experience and joyously reliving the very
last one -- Peter, Susan, Edmund, and Lucy, within the guises of actors
William Moseley (now a dashing 20-year-old), Anna
Popplewell (a newly minted Oxford freshman), Skandar Keynes (with vocal octaves much
deeper at 15), and Georgie Henley (approaching teenhood, a great six inches taller than we last saw her).
The Open Video Project: This is site which has a huge assortment of digital video for sharing.
جمعه 10 آذر 1396 11:06 ق.ظ
You have got probably the greatest sites.
یکشنبه 5 آذر 1396 07:33 ب.ظ
Sustain the great job and generating the group!
یکشنبه 5 آذر 1396 10:48 ق.ظ
Very good internet site you have in here.
یکشنبه 28 آبان 1396 01:40 ب.ظ
Good internet site you have got here.
پنجشنبه 25 آبان 1396 10:21 ب.ظ
The art of ghazal singing has been able to entice millions across the globe.
" It was President Theodore Roosevelt who had given it the naming of White House in 1901. This can be very advantageous for you if you are a fast learner, with just a trial, you might learn all you planned to very easily and free.
چهارشنبه 24 آبان 1396 10:22 ب.ظ
Pretty part of content. I simply stumbled upon your website and in accession capital to say that I acquire actually enjoyed account your
weblog posts. Anyway I'll be subscribing for your augment or even I achievement you get admission to consistently rapidly.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


نمایش نظرات 1 تا 30
درباره وبلاگمدیر وبلاگ : نویسنده وبلاگ
نویسندگان
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی