تبلیغات
مطالب اینترنتی - شواهد ارتباط موجودات فضایی با انسان ؛ بیگانگان چگونه با ما ارتباط برقرار می کنند؟
مطالب اینترنتیمفیدستان:

نحوه برقراری ارتباط موجودات فضایی با انسان چگونه است؟ دانشمندان معتقدند بیگانگان برای ارتباط با ما به تکاپو افتاده و به طرق مختلف برای آن تلاش می‌کنند!

بر اساس شواهد موجود، فقط ما انسان‌ها نیستیم که برای جستجوی حیات بیگانه، بخش‌های مختلف کیهان را به طرق مختلف مورد بررسی قرار می‌دهیم. دانشمندان بر این باورند که هم‌اکنون نیز شواهدی از تلاش برای ارتباط موجودات فضایی با انسان وجود دارد. در ماورای زمین چه می‌گذرد؟ این سوالی‌ست که بشر قرن‌هاست با آن مواجه بوده اما تاکنون نتوانسته پاسخ دقیقی را برای آن ارائه کند. به لطف پیشرفت‌های تکنولوژیکی و دستاوردهای علمی، بشر امروز موفق به کاوش در اجرام و برخی سیاره‌های فرازمینی شده و توانسته به اطلاعاتی هرچند جزئی از هریک از آنان دست پیدا کند؛ اما تا کشف حقیقت واقعی مرزهای خارج از زمین راهی بسیار طولانی در پیش است. از سیگنال‌های رادیویی کیهانی گرفته تا هیولاهای فرازمینی که قصد نابودی کاخ سفید را بر عهده دارند! همه این‌ها نشان از آن دارند که داستان‌ها و فیلم‌های سبک علمی و تخیلی، مملو از تلاش موجودات فضایی برای ارتباط با انسان هستند.

با وجود آنکه برخی از این شواهد و احتمال‌های ارتباط موجودات فضایی با انسان دور از ذهن بوده‌اند، با این‌حال دانشمندان ساعت‌های بسیاری را صرف تمرکز بر تمامی روش‌های ارتباطی موجود کرده‌اند. به راستی نحوه برقراری ارتباط موجودات فضایی با انسان چگونه ممکن است؟ برخی از این احتمالات، تا حد بسیاری به فیلم‌های سبک علمی و تخیلی شباهت دارند؛ چرا که ممکن است موجودات فضایی ، با هدف صلح به زمین نگاه نکنند!

بررسی شواهد و راهکارهای موجود برای ارتباط موجودات فضایی با انسان

سازه های غول پیکر

ارتباط موجودات فضایی با انسان

همواره باید توجه داشته باشیم که جستجوی نشانه‌ها برای هوش فرازمینی ، محدود به اشیای کوچک نیست؛ چرا که ممکن است موجودات فضایی، موفق به ساخت سازه‌ها یا ابرسازه‌هایی غول‌پیکر در سراسر دنیا شده باشند. برخی دانشمندان بر این باورند که موجودات فضایی برای جلب توجه سایر تمدن‌های سراسر کیهان، اقدام به ساخت سازه های غول پیکر می‌کنند؛ سازه‌هایی که با رویت آنان می‌توان به وجود آنان پی برد.

به عنوان نمونه، دانشمندان توجه ویژه‌ای بر ستاره KIC 8462852 در صورت فلکی ماکیان دارند؛ در طول چند سال اخیر، این ستاره اسرارآمیز دستخوش دگرگونی‌هایی ناهمسان بوده و برخی از دانشمندان استدلال می‌کنند که وجود یک سازه غول پیکر و عظیم در مقابل آن، موجب مسدود شدن نور این ستاره می‌شود.

پالس های لیزری

ارتباط موجودات فضایی با انسان

پالس‌‌های لیزری نیز می‌توانند یکی دیگر از شواهد موجود، مبنی بر ارتباط موجودات فضایی با انسان باشند. پالس‌‌های لیزری مکرر می‌توانند با سرعتی بسیار بالا و نزدیک به نور، در سراسر کیهان گسترش یافته و حامل پیام‌هایی برای زمینیان یا فرازمینی‌ ها باشند. بدین منظور، دانشمندان پالس‌های نوری این چنینی را علامت‌گذاری می‌کنند تا با سایر نورهای طبیعی ساطع شده از کیهان اشتباه گرفته نشود.

ربات های کاوشگر

ارتباط موجودات فضایی با انسان

سیگنال‌های ارسالی توسط تمدن‌های فرازمینی، ممکن است لزوما از نوع الکترومغناطیسی نباشند؛ چرا که ممکن است موجودات فضایی برای برقراری ارتباط با زمینیان، از کاوشگرهای کوچکی برای سفر به سیاره‌های دیگر استفاده کنند. بخش بزرگی از منظومه شمسی، هنوز برای ما ناشناخته است؛ برای مثال این احتمال وجود دارد که ربات های کاوشگر ساخته شده توسط بیگانگان، هم‌اکنون در مدار سیاره‌‌هایی از قبیل مریخ، مشتری یا … قرار داشته باشد. این سازه‌های هوشمند و بسیار کوچک که توسط تمدن‌هایی فوق پیشرفته ساخته شده‌اند، ممکن است در اندازه یک توپ گلف باشند!

امواج رادیویی

در سال ۱۹۵۹ میلادی، دو فیزیکدان مشهور با نام‌های فیلیپ موریسون (Philip Morrison) و جوزپه کوکونی (Giuseppe Cocconi)، در مجله طبیعت (Nature) عنوان کردند که انسان‌ها برای جستجوی حیات فرازمینی، می‌بایست توجه ویژه‌ای بر امواج رادیویی داشته باشند؛ به این دلیل که امواج رادیویی می‌توانند سفری دست نخورده را در سرتاسر کیهان داشته باشند.

امواج رادیویی، از نوع سیگنال‌های پایدار هستند و احتمال تداخل آنان با یکدیگر بسیار کم است. از این رو، به احتمال بسیار فروان، تلاش برای ارتباط موجودات فضایی با انسان ، احتمالا به همین ترتیب در حال انجام است. ما انسان‌ها نیز در چند دهه اخیر، تلاش برای جستجوی حیات بیگانه را از طریق بررسی امواج رادیویی به انجام رسانده‌ایم. از این رو محتمل‌ترین راهکار ارتباط موجودات فضایی با انسان ، استفاده از امواج رادیویی است. البته باید این را نیز مدنظر قرار دهیم که تمامی فرضیات مطرح شده، بر این اساس هستند که موجودات فضایی نیز همانند ما فکر کنند!

تابش های عظیم از راه دور

البته باید توجه داشت که تمامی گونه‌های موجودات فضایی، قصد ندارند همانند ما، در جستجوی دیگر موجودات کیهان باشند! برخی از آنان، ممکن است به دلایلی مختلف، علاقمند به مخفی شدن در دنیا باشند. اگر بیگانگان موجوداتی گوشه‌نشین باشند، در این صورت احتمال کشف آنان برای ما تا حد بسیاری غیرممکن خواهد بود. اما به عقیده فریمن دایسون (Freeman Dyson)، حتی اگر این دسته از موجودات فضایی، پادشاه گوشه‌نشین‌ها باشند، باز هم ما می‌توانیم به وجود آنان پی ببریم!

تمدنی پیشرفته از موجودات فضایی، قادر است با ساخت یک سازه بسیار بزرگ در نزدیکی ستاره خود، اقدام به جمع‌آوری انرژی آن کند. فریمن دایسون به عنوان فیزیکدان مشهور، با تلاش در مطرح‌سازی فرضیه کره دایسون سعی داشت چنین احتمالی را نیز در میان عقاید دانشمندان ترویج دهد. این سازه‌های بسیار بزرگ، می‌توانند با قرارگیری در نزدیکی ستاره‌ها، به جمع‌آوری انرژی گرمایی آنان بپردازد، بخش بزرگی از این انرژی در قالب حرارت هدر رفته در دنیا منتشر می‌شود. دانشمندان سعی دارند با کاوشگرهای اشعه مادون قرمز، این حرارت‌ها را کشف و در ادامه به وجود این دسته از گوشه‌نشین‌های فضایی پی ببرند.

رقص ستارگان

ارتباط موجودات فضایی با انسان

برخی دیگر از دانشمندان، بر این باروند که موجودات فضایی ممکن است در واقع فضانوردان و مهندسانی بسیار پیشرفته نیز باشند! حرکت و نظم عجیب و غریب برخی ستاره‌ها در آسمان را ممکن است توسط این دسته از موجودات فضایی آرایش پیدا کرده باشند. بیگانگان می‌توانند سازه‌هایی زیبا و مصنوعی را بر سطح سیارات خود بسازند که از فواصلی بسیار دور نیز قابل مشاهده باشد. این احتمال وجود دارد که در حال حاضر نیز، موجودات فضایی تمامی تلاش خود را برای ارتباط با انسان به کار گرفته باشند. از طرفی، امکان دارد که بیگانگان، برای برقراری ارتباط با زمینیان، قدرت ستارگان را تحت کنترل خود گرفته باشند. به بیان دیگر، موجودات فضایی با تحت کنترل گرفتن ستاره‌ها و اجرام آسمانی، آنان را همچون فانوس‌هایی دریایی در آسمان به حرکت در می‌آورند تا ما زمینیان را از وجود خود مطلع سازند.

جستجوی سوزن در انبار کاه!

ارتباط موجودات فضایی با انسان

حتی اگر بیگانگان در تلاش برای برقراری ارتباط با انسان ها باشند، هیچ تضمینی بر دریافت صحیح این پیام‌ها از سوی ما وجود ندارد. پهنه عالم هستی در حدود ۹۱ میلیارد سال نوری است و این پیام‌ها، ممکن است از هر قسمتی از آن منتشر شوند. به منظور محدود کردن این جستجو، بسیاری استدلال می‌کنند که بیگانگان ضمن اطلاع از حضور ما، سعی بر آن دارند که به شیوه مخصوص به خودمان با زمینیان ارتباط برقرار کنند. در سال ۲۰۱۶، مقاله‌ای منتشر شد که وجود صدها هزار ستاره مختلف در «منطقه گذر زمین» را به اثبات می‌رساند. این مطالعه که در موسسه ماکس پلانک (Max Planck)، توسط محققین آلمانی منتشر شد، منطقه مذکور را به عنوان مکانی خارق‌العاده جهت رویت کره زمین توسط بیگانگان توصیف می‌کند.

دانشمندان پیش‌بینی کرده‌اند که در این منطقه، تعدادی در حدود ۱۰۰ هزار ستاره وجود دارند که ممکن است سیاره‌های آنان موفق به رویت ما شده باشند. یکی از مهم‌ترین دستاوردهای این مقاله، این است که بدین ترتیب ما می‌توانیم ناحیه جستجوی خود را محدود کرده و احتمال وجود حیات در قسمت مشخصی از کیهان را مورد بررسی قرار دهیم. به منظور مشاهده وضعیت سیاره‌های این منطقه از آسمان، به تلسکوپ‌هایی پیشرفته نیاز است؛ لازم به ذکر است که اگر سیاره‌های این منطقه دارای حیات باشند، تنها چند صد سال نوری با ما فاصله دارند.

ناتوانی انسان در تشخیص پیام‌های ارسالی توسط بیگانگان

ارتباط موجودات فضایی با انسان

این احتمال وجود دارد که جستجوی گونه‌های مختلف حیات در سراسر دنیا، به بودجه‌های عظیم نیاز نداشته باشد! در حال حاضر، سازمان‌های فضایی مطرح در سراسر جهان، قصد دارند که کاوشگرهای خود را برای بررسی احتمالات وجود حیات در منظومه شمسی، به سیاره‌ها و اقمار آنان ارسال کنند. از این رو ممکن است در حین کاوش در منظومه شمسی، با سازه‌هایی غیرطبیعی مواجه شویم که توسط فرازمینی‌ها ساخته شده باشند.

در هر صورت، اگر موجودات فضایی وجود داشته باشند، احتمالا به خوبی از نحوه ارتباط با انسان مطلع هستند. تمدن فعلی ما در دنیا، همچون کودکی نوپاست و بسیاری از موجودات فضایی از ما پیشرفته‌تر هستند. از این رو، هر نژاد از موجودات بیگانه که برای برقراری ارتباط با ما تلاش می‌کنند، قدمت بسیار طولانی‌تری را در دستاوردهای تکنولوژیکی و علمی دارند. با این تفاسیر، اینکه تاکنون موفق به کشف موجودات فضایی نشده‌ایم، احتمالا تقصیر ماست نه آنها! چرا که ممکن است آن‌ها سعی در برقراری ارتباط داشته باشند و به علت فقدان تکنولوژی‌های مورد نیاز، امکان دریافت این پیام‌ها از سوی ما میسر نباشد.لینک منبع

بازنشر: مفیدستان

مطلب شواهد ارتباط موجودات فضایی با انسان ؛ بیگانگان چگونه با ما ارتباط برقرار می کنند؟ در سایت مفیدستان
برای دریافت مطالب مفید به سایت مفیدستان مراجعه فرمایید.


لینک منبع و پست :شواهد ارتباط موجودات فضایی با انسان ؛ بیگانگان چگونه با ما ارتباط برقرار می کنند؟
http://mofidestan.ir/%d8%b4%d9%88%d8%a7%d9%87%d8%af-%d8%a7%d8%b1%d8%aa%d8%a8%d8%a7%d8%b7-%d9%85%d9%88%d8%ac%d9%88%d8%af%d8%a7%d8%aa-%d9%81%d8%b6%d8%a7%db%8c%db%8c-%d8%a8%d8%a7-%d8%a7%d9%86%d8%b3%d8%a7%d9%86-%d8%9b-%d8%a8/نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

جمعه 19 مرداد 1397 01:44 ب.ظ
It's really a nice and useful piece of info. I am happy
that you simply shared this useful info with us.
Please keep us informed like this. Thank you for sharing.
پنجشنبه 18 مرداد 1397 03:32 ب.ظ
If you are going to another city and locate that there is a good show in that city, you can't investigate different lenders for the
box office, stand it a line and get the tickets. While online
machines provide players the opportunity select how much they choose to wager, these online video poker machine provide that same a feeling of strategizing and
negotiations with oneself so frequently yearned for by players who miss the land-based casinos.
The plastic's name is often abbreviated to CR-39, standing for Columbia
Resin, and it's also not even half the load of glass,
which supplanted quartz inside early twentieth century.
چهارشنبه 17 مرداد 1397 07:27 ب.ظ
It's remarkable for me to have a web site, which
is beneficial designed for my experience. thanks admin
چهارشنبه 17 مرداد 1397 07:12 ب.ظ
If some one desires to be updated with hottest technologies therefore he must be go to see this website and be
up to date daily.
چهارشنبه 17 مرداد 1397 06:41 ق.ظ
There is a rich diversity about bat roosting songs that
you just are bound to appreciate also to make your life easier, and make it
easier that will get the music activity for My - Space that you
might want, you might also need the ability to select different genres.
Warrior bands moved south and east on the rich pickings from the peoples whom they had traded with.

Technology is driving dynamic advertising into new areas which brings with it some potential
challenges, well not all companies have enough money to spend a lot of money in electronic advertising, well the 2 options highlighted can offer the identical end results with low investment of your time and
money, so now any business from mechanics to dentists might have these of their guest waiting rooms.
سه شنبه 16 مرداد 1397 08:01 ق.ظ
Hi colleagues, its impressive paragraph on the topic of educationand
entirely defined, keep it up all the time.
دوشنبه 15 مرداد 1397 02:45 ب.ظ
Hi friends, its enormous piece of writing regarding
teachingand fully explained, keep it up all the time.
دوشنبه 15 مرداد 1397 01:49 ب.ظ
I visited many web sites except the audio feature for audio songs current at this site
is truly superb.
دوشنبه 15 مرداد 1397 06:55 ق.ظ
We are a gaggle of volunteers and starting a new scheme
in our community. Your site provided us with
useful information to work on. You have performed a formidable activity and our entire neighborhood can be
thankful to you.
یکشنبه 14 مرداد 1397 08:04 ب.ظ
Thanks in support of sharing such a fastidious idea, paragraph is pleasant, thats
why i have read it fully
یکشنبه 14 مرداد 1397 10:23 ق.ظ
Howqdy outstanding website! Does runningg a blg like this take a lot of work?
I've very little expertise in computer programming however I was hoping
tto start my own blog in thhe near future. Anyhow, shoud you have
any suggestions or tips for new blog owners please share.
I know this is off subjrct but I simply needed to ask.
Many thanks!
جمعه 12 مرداد 1397 03:15 ب.ظ
I've been exploring for a little for any high quality articles or blog posts on this sort of space .
Exploring in Yahoo I ultimately stumbled upon this
website. Studying this info So i am glad to express that I
have a very good uncanny feeling I came upon just what I needed.
I so much no doubt will make certain to don?t forget this
website and provides it a glance regularly.
پنجشنبه 11 مرداد 1397 07:07 ق.ظ
Very energetic blog, I loved that bit. Will there be a part 2?
پنجشنبه 11 مرداد 1397 04:04 ق.ظ
Oh my goodness! Amazing article dude! Many thanks, However I
am going through issues with your RSS. I don't understand the
reason why I can't join it. Is there anybody else getting the same RSS issues?
Anyone that knows the answer will you kindly respond? Thanx!!
جمعه 5 مرداد 1397 05:09 ق.ظ
At this time it appears like Wordpress is the
top blogging platform available right now. (from what I've
read) Is that what you're using on your blog?
جمعه 5 مرداد 1397 04:26 ق.ظ
You're so cool! I don't believe I've rread something like this before.

So good to find another person with some genuine
thoughts on this topic. Seriously.. many thanks for starting this up.

This website is something that's needed on thee internet, someone wth a little originality!
شنبه 30 تیر 1397 09:26 ب.ظ
Hi! I realize this is kind of off-topic however I had to ask.
Does building a well-established website like yours take a massive amount
work? I'm brand new to writing a blog but I do write in my journal
everyday. I'd like to start a blog so I will be able to share my personal
experience and views online. Please let me know
if you have any kind of suggestions or tips for brand
new aspiring bloggers. Thankyou!
شنبه 30 تیر 1397 09:09 ب.ظ
Many of these shows are operating out of bigger cities like New York or Los Angeles, which means you
be able to travel at no cost driving under the influence into the finals.

" It was President Theodore Roosevelt who had given it the name of White House in 1901. Instead of enjoying karaoke parties, you are able to always go ahead and take music and build your individual song, by plugging it into your TV sets.
چهارشنبه 27 تیر 1397 03:04 ب.ظ
I'm reаlly enjoуing the thеme/dеsign of your web site.

Ⅾo you ever run into any web browser compatibility
ⲣrοblems? A small number of my bⅼog ɑudience һaѵe complained aƄout mmy site not operating correctly in Explorer
but looks grewat in Chrome. Dօ you have anny ideas tto help
fix this issue?
دوشنبه 25 تیر 1397 10:00 ب.ظ
Euro - Millions lottery results are also displayed just after the draw held, you can even view result videos.
He has the financing of 28 career live cashes, one WSOP bracelets and career live wins.
If you fail to be well prepared for your interview, it
could bring about delay or denial of the visa.
دوشنبه 25 تیر 1397 05:17 ب.ظ
The art of ghazal singing has were able to entice millions
throughout the globe. You don't have to purchase the
largest or heaviest tripod for personal use. Painting is surely
an authentic gift because of its endurance and utility.
سه شنبه 19 تیر 1397 12:04 ب.ظ
The process begins from your uncomplicated activity of
an account option. "Because you're here looking over this flash games report now at this particular point in time; whatever you have is "The first movers advantage" on your own to take a your hands on now. The plastic's name is usually abbreviated to CR-39, standing for Columbia Resin, and it is less than half the weight of glass, which supplanted quartz within the early twentieth century.
پنجشنبه 14 تیر 1397 03:45 ب.ظ
Hmm it appears like your blog ate my first comment (it was extremely
long) so I guess I'll just sum it up what I wrote and say, I'm thoroughly enjoying your blog.
I as well am an aspiring blog blogger but I'm still new to the whole thing.
Do you have any tips and hints for beginner blog writers? I'd definitely appreciate
it.
جمعه 1 تیر 1397 03:28 ق.ظ
Thirdly, dress nice and clean up. Switch up your deodorant maybe.
I mad poor so I shop at thrifty venues but that doesn mean I can find nicer/complementing clothes.


wigs onlin human hair wigs deshuw30443
جمعه 18 خرداد 1397 12:19 ب.ظ
Hello my family member! I wish to say that this article is
amazing, great written and come with approximately all
significant infos. I'd like to look extra posts like this .
دوشنبه 14 خرداد 1397 06:31 ب.ظ
Wonderful blog! I found it while searching on Yahoo News.
Do you have any tips on how to get listed in Yahoo News? I've been trying for a while but I never seem to get there!

Many thanks
یکشنبه 13 خرداد 1397 04:18 ق.ظ
If you might be going to another city and discover that you
have a good show for the reason that city, you cannot investigate different lenders for your box office, stay at home a line and buy the tickets.

There they were, anticipating their forthcoming experience and
joyously reliving the final one -- Peter, Susan, Edmund, and Lucy,
in the guises of actors William Moseley (now a dashing 20-year-old), Anna Popplewell (a
newly minted Oxford freshman), Skandar Keynes (with
vocal octaves much deeper at 15), and Georgie Henley
(approaching teenhood, an excellent six inches taller than we last saw her).
Now you've taken that all-important starting point and so
are scanning this report about online flash
games and online community, you are within the unique and privideged position of being amongst a gaggle of pioneering entreprenuers
who may have learned relating to this and therefore
are taking affirmative action.
جمعه 11 خرداد 1397 01:49 ب.ظ
There is a rich diversity to the telltale songs that you just
likely will appreciate and to make your life easier, and also to make it easier to get
the songs for My - Space that you would like, you also have the opportunity to pick from different genres.
Cherry blossom tattoos represent various things
in several cultures. The Open Video Project: This is site
which has a huge collection of digital video for sharing.
چهارشنبه 9 خرداد 1397 07:57 ب.ظ
When someone asks you Bathing Suits to write a character
reference, the words and anecdotes you utilize to describe the person should be very carefully considered.


Bathing Suits one piece swimsuits doqwsm27866
چهارشنبه 9 خرداد 1397 04:30 ق.ظ
The tension turned into outright fear when Brazil's players began the walk up to the spot to take their kick.

wholesale nfl jerseys wholesale jerseys jewawi78603
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


نمایش نظرات 1 تا 30
درباره وبلاگمدیر وبلاگ : نویسنده وبلاگ
نویسندگان
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی