تبلیغات
مطالب اینترنتی - شواهد ارتباط موجودات فضایی با انسان ؛ بیگانگان چگونه با ما ارتباط برقرار می کنند؟
مطالب اینترنتیمفیدستان:

نحوه برقراری ارتباط موجودات فضایی با انسان چگونه است؟ دانشمندان معتقدند بیگانگان برای ارتباط با ما به تکاپو افتاده و به طرق مختلف برای آن تلاش می‌کنند!

بر اساس شواهد موجود، فقط ما انسان‌ها نیستیم که برای جستجوی حیات بیگانه، بخش‌های مختلف کیهان را به طرق مختلف مورد بررسی قرار می‌دهیم. دانشمندان بر این باورند که هم‌اکنون نیز شواهدی از تلاش برای ارتباط موجودات فضایی با انسان وجود دارد. در ماورای زمین چه می‌گذرد؟ این سوالی‌ست که بشر قرن‌هاست با آن مواجه بوده اما تاکنون نتوانسته پاسخ دقیقی را برای آن ارائه کند. به لطف پیشرفت‌های تکنولوژیکی و دستاوردهای علمی، بشر امروز موفق به کاوش در اجرام و برخی سیاره‌های فرازمینی شده و توانسته به اطلاعاتی هرچند جزئی از هریک از آنان دست پیدا کند؛ اما تا کشف حقیقت واقعی مرزهای خارج از زمین راهی بسیار طولانی در پیش است. از سیگنال‌های رادیویی کیهانی گرفته تا هیولاهای فرازمینی که قصد نابودی کاخ سفید را بر عهده دارند! همه این‌ها نشان از آن دارند که داستان‌ها و فیلم‌های سبک علمی و تخیلی، مملو از تلاش موجودات فضایی برای ارتباط با انسان هستند.

با وجود آنکه برخی از این شواهد و احتمال‌های ارتباط موجودات فضایی با انسان دور از ذهن بوده‌اند، با این‌حال دانشمندان ساعت‌های بسیاری را صرف تمرکز بر تمامی روش‌های ارتباطی موجود کرده‌اند. به راستی نحوه برقراری ارتباط موجودات فضایی با انسان چگونه ممکن است؟ برخی از این احتمالات، تا حد بسیاری به فیلم‌های سبک علمی و تخیلی شباهت دارند؛ چرا که ممکن است موجودات فضایی ، با هدف صلح به زمین نگاه نکنند!

بررسی شواهد و راهکارهای موجود برای ارتباط موجودات فضایی با انسان

سازه های غول پیکر

ارتباط موجودات فضایی با انسان

همواره باید توجه داشته باشیم که جستجوی نشانه‌ها برای هوش فرازمینی ، محدود به اشیای کوچک نیست؛ چرا که ممکن است موجودات فضایی، موفق به ساخت سازه‌ها یا ابرسازه‌هایی غول‌پیکر در سراسر دنیا شده باشند. برخی دانشمندان بر این باورند که موجودات فضایی برای جلب توجه سایر تمدن‌های سراسر کیهان، اقدام به ساخت سازه های غول پیکر می‌کنند؛ سازه‌هایی که با رویت آنان می‌توان به وجود آنان پی برد.

به عنوان نمونه، دانشمندان توجه ویژه‌ای بر ستاره KIC 8462852 در صورت فلکی ماکیان دارند؛ در طول چند سال اخیر، این ستاره اسرارآمیز دستخوش دگرگونی‌هایی ناهمسان بوده و برخی از دانشمندان استدلال می‌کنند که وجود یک سازه غول پیکر و عظیم در مقابل آن، موجب مسدود شدن نور این ستاره می‌شود.

پالس های لیزری

ارتباط موجودات فضایی با انسان

پالس‌‌های لیزری نیز می‌توانند یکی دیگر از شواهد موجود، مبنی بر ارتباط موجودات فضایی با انسان باشند. پالس‌‌های لیزری مکرر می‌توانند با سرعتی بسیار بالا و نزدیک به نور، در سراسر کیهان گسترش یافته و حامل پیام‌هایی برای زمینیان یا فرازمینی‌ ها باشند. بدین منظور، دانشمندان پالس‌های نوری این چنینی را علامت‌گذاری می‌کنند تا با سایر نورهای طبیعی ساطع شده از کیهان اشتباه گرفته نشود.

ربات های کاوشگر

ارتباط موجودات فضایی با انسان

سیگنال‌های ارسالی توسط تمدن‌های فرازمینی، ممکن است لزوما از نوع الکترومغناطیسی نباشند؛ چرا که ممکن است موجودات فضایی برای برقراری ارتباط با زمینیان، از کاوشگرهای کوچکی برای سفر به سیاره‌های دیگر استفاده کنند. بخش بزرگی از منظومه شمسی، هنوز برای ما ناشناخته است؛ برای مثال این احتمال وجود دارد که ربات های کاوشگر ساخته شده توسط بیگانگان، هم‌اکنون در مدار سیاره‌‌هایی از قبیل مریخ، مشتری یا … قرار داشته باشد. این سازه‌های هوشمند و بسیار کوچک که توسط تمدن‌هایی فوق پیشرفته ساخته شده‌اند، ممکن است در اندازه یک توپ گلف باشند!

امواج رادیویی

در سال ۱۹۵۹ میلادی، دو فیزیکدان مشهور با نام‌های فیلیپ موریسون (Philip Morrison) و جوزپه کوکونی (Giuseppe Cocconi)، در مجله طبیعت (Nature) عنوان کردند که انسان‌ها برای جستجوی حیات فرازمینی، می‌بایست توجه ویژه‌ای بر امواج رادیویی داشته باشند؛ به این دلیل که امواج رادیویی می‌توانند سفری دست نخورده را در سرتاسر کیهان داشته باشند.

امواج رادیویی، از نوع سیگنال‌های پایدار هستند و احتمال تداخل آنان با یکدیگر بسیار کم است. از این رو، به احتمال بسیار فروان، تلاش برای ارتباط موجودات فضایی با انسان ، احتمالا به همین ترتیب در حال انجام است. ما انسان‌ها نیز در چند دهه اخیر، تلاش برای جستجوی حیات بیگانه را از طریق بررسی امواج رادیویی به انجام رسانده‌ایم. از این رو محتمل‌ترین راهکار ارتباط موجودات فضایی با انسان ، استفاده از امواج رادیویی است. البته باید این را نیز مدنظر قرار دهیم که تمامی فرضیات مطرح شده، بر این اساس هستند که موجودات فضایی نیز همانند ما فکر کنند!

تابش های عظیم از راه دور

البته باید توجه داشت که تمامی گونه‌های موجودات فضایی، قصد ندارند همانند ما، در جستجوی دیگر موجودات کیهان باشند! برخی از آنان، ممکن است به دلایلی مختلف، علاقمند به مخفی شدن در دنیا باشند. اگر بیگانگان موجوداتی گوشه‌نشین باشند، در این صورت احتمال کشف آنان برای ما تا حد بسیاری غیرممکن خواهد بود. اما به عقیده فریمن دایسون (Freeman Dyson)، حتی اگر این دسته از موجودات فضایی، پادشاه گوشه‌نشین‌ها باشند، باز هم ما می‌توانیم به وجود آنان پی ببریم!

تمدنی پیشرفته از موجودات فضایی، قادر است با ساخت یک سازه بسیار بزرگ در نزدیکی ستاره خود، اقدام به جمع‌آوری انرژی آن کند. فریمن دایسون به عنوان فیزیکدان مشهور، با تلاش در مطرح‌سازی فرضیه کره دایسون سعی داشت چنین احتمالی را نیز در میان عقاید دانشمندان ترویج دهد. این سازه‌های بسیار بزرگ، می‌توانند با قرارگیری در نزدیکی ستاره‌ها، به جمع‌آوری انرژی گرمایی آنان بپردازد، بخش بزرگی از این انرژی در قالب حرارت هدر رفته در دنیا منتشر می‌شود. دانشمندان سعی دارند با کاوشگرهای اشعه مادون قرمز، این حرارت‌ها را کشف و در ادامه به وجود این دسته از گوشه‌نشین‌های فضایی پی ببرند.

رقص ستارگان

ارتباط موجودات فضایی با انسان

برخی دیگر از دانشمندان، بر این باروند که موجودات فضایی ممکن است در واقع فضانوردان و مهندسانی بسیار پیشرفته نیز باشند! حرکت و نظم عجیب و غریب برخی ستاره‌ها در آسمان را ممکن است توسط این دسته از موجودات فضایی آرایش پیدا کرده باشند. بیگانگان می‌توانند سازه‌هایی زیبا و مصنوعی را بر سطح سیارات خود بسازند که از فواصلی بسیار دور نیز قابل مشاهده باشد. این احتمال وجود دارد که در حال حاضر نیز، موجودات فضایی تمامی تلاش خود را برای ارتباط با انسان به کار گرفته باشند. از طرفی، امکان دارد که بیگانگان، برای برقراری ارتباط با زمینیان، قدرت ستارگان را تحت کنترل خود گرفته باشند. به بیان دیگر، موجودات فضایی با تحت کنترل گرفتن ستاره‌ها و اجرام آسمانی، آنان را همچون فانوس‌هایی دریایی در آسمان به حرکت در می‌آورند تا ما زمینیان را از وجود خود مطلع سازند.

جستجوی سوزن در انبار کاه!

ارتباط موجودات فضایی با انسان

حتی اگر بیگانگان در تلاش برای برقراری ارتباط با انسان ها باشند، هیچ تضمینی بر دریافت صحیح این پیام‌ها از سوی ما وجود ندارد. پهنه عالم هستی در حدود ۹۱ میلیارد سال نوری است و این پیام‌ها، ممکن است از هر قسمتی از آن منتشر شوند. به منظور محدود کردن این جستجو، بسیاری استدلال می‌کنند که بیگانگان ضمن اطلاع از حضور ما، سعی بر آن دارند که به شیوه مخصوص به خودمان با زمینیان ارتباط برقرار کنند. در سال ۲۰۱۶، مقاله‌ای منتشر شد که وجود صدها هزار ستاره مختلف در «منطقه گذر زمین» را به اثبات می‌رساند. این مطالعه که در موسسه ماکس پلانک (Max Planck)، توسط محققین آلمانی منتشر شد، منطقه مذکور را به عنوان مکانی خارق‌العاده جهت رویت کره زمین توسط بیگانگان توصیف می‌کند.

دانشمندان پیش‌بینی کرده‌اند که در این منطقه، تعدادی در حدود ۱۰۰ هزار ستاره وجود دارند که ممکن است سیاره‌های آنان موفق به رویت ما شده باشند. یکی از مهم‌ترین دستاوردهای این مقاله، این است که بدین ترتیب ما می‌توانیم ناحیه جستجوی خود را محدود کرده و احتمال وجود حیات در قسمت مشخصی از کیهان را مورد بررسی قرار دهیم. به منظور مشاهده وضعیت سیاره‌های این منطقه از آسمان، به تلسکوپ‌هایی پیشرفته نیاز است؛ لازم به ذکر است که اگر سیاره‌های این منطقه دارای حیات باشند، تنها چند صد سال نوری با ما فاصله دارند.

ناتوانی انسان در تشخیص پیام‌های ارسالی توسط بیگانگان

ارتباط موجودات فضایی با انسان

این احتمال وجود دارد که جستجوی گونه‌های مختلف حیات در سراسر دنیا، به بودجه‌های عظیم نیاز نداشته باشد! در حال حاضر، سازمان‌های فضایی مطرح در سراسر جهان، قصد دارند که کاوشگرهای خود را برای بررسی احتمالات وجود حیات در منظومه شمسی، به سیاره‌ها و اقمار آنان ارسال کنند. از این رو ممکن است در حین کاوش در منظومه شمسی، با سازه‌هایی غیرطبیعی مواجه شویم که توسط فرازمینی‌ها ساخته شده باشند.

در هر صورت، اگر موجودات فضایی وجود داشته باشند، احتمالا به خوبی از نحوه ارتباط با انسان مطلع هستند. تمدن فعلی ما در دنیا، همچون کودکی نوپاست و بسیاری از موجودات فضایی از ما پیشرفته‌تر هستند. از این رو، هر نژاد از موجودات بیگانه که برای برقراری ارتباط با ما تلاش می‌کنند، قدمت بسیار طولانی‌تری را در دستاوردهای تکنولوژیکی و علمی دارند. با این تفاسیر، اینکه تاکنون موفق به کشف موجودات فضایی نشده‌ایم، احتمالا تقصیر ماست نه آنها! چرا که ممکن است آن‌ها سعی در برقراری ارتباط داشته باشند و به علت فقدان تکنولوژی‌های مورد نیاز، امکان دریافت این پیام‌ها از سوی ما میسر نباشد.لینک منبع

بازنشر: مفیدستان

مطلب شواهد ارتباط موجودات فضایی با انسان ؛ بیگانگان چگونه با ما ارتباط برقرار می کنند؟ در سایت مفیدستان
برای دریافت مطالب مفید به سایت مفیدستان مراجعه فرمایید.


لینک منبع و پست :شواهد ارتباط موجودات فضایی با انسان ؛ بیگانگان چگونه با ما ارتباط برقرار می کنند؟
http://mofidestan.ir/%d8%b4%d9%88%d8%a7%d9%87%d8%af-%d8%a7%d8%b1%d8%aa%d8%a8%d8%a7%d8%b7-%d9%85%d9%88%d8%ac%d9%88%d8%af%d8%a7%d8%aa-%d9%81%d8%b6%d8%a7%db%8c%db%8c-%d8%a8%d8%a7-%d8%a7%d9%86%d8%b3%d8%a7%d9%86-%d8%9b-%d8%a8/نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

سه شنبه 22 مرداد 1398 06:32 ق.ظ
Fastidious replies in return of this issue with genuine arguments and describing everything on the topic of that.
جمعه 18 مرداد 1398 12:51 ق.ظ
Hmm is anyone else experiencing problems with
the pictures on this blog loading? I'm trying to determine if its a problem on my
end or if it's the blog. Any feedback would be greatly appreciated.
چهارشنبه 16 مرداد 1398 03:54 ب.ظ
Index Search Villas and lofts for rent, search by region, find in a few minutes a villa for rental by city,
a number of rooms lofts and villas. Be thankful for the images
and data that they have to offer you. The site is a center for everybody the ads within the field,
bachelorette party? Enjoy a friend who leaves Israel?
Regardless of the explanation you should rent
a villa for a potential event or maybe a team recreation made for any age.
The site is also the biggest market of rooms from the hour, which has already been another subject, for lovers who are trying to find a deluxe room equipped for discreet entertainment having a spouse or lover.
It doesn't matter what you would like, the 0LOFT website constitutes a search for you
to find rentals for loft villas and rooms throughout Israel, North South
and Gush Dan.
سه شنبه 15 مرداد 1398 04:32 ب.ظ
As I website possessor I believe the content matter here is rattling
fantastic , appreciate it for your hard work. You should keep it up forever!
Good Luck.
یکشنبه 30 تیر 1398 05:28 ب.ظ
We stumbled over here from a different web page and thought I might check things out.

I like what I see so now i am following you. Look forward to looking at your web page repeatedly.
شنبه 29 تیر 1398 11:59 ب.ظ
Do you have a spam problem on this blog; I also am a blogger, and I was wondering your situation; many of us
have created some nice methods and we are looking to exchange
strategies with others, please shoot me an email if interested.
جمعه 21 تیر 1398 01:20 ب.ظ
Hi! I just wanted to ask if you ever have any problems with hackers?
My last blog (wordpress) was hacked and I ended up losing several weeks of hard work due to no backup.
Do you have any methods to stop hackers?
سه شنبه 18 تیر 1398 05:00 ق.ظ
Good day! This is my first comment here so I just wanted to give a quick shout out and tell
you I really enjoy reading your blog posts. Can you suggest
any other blogs/websites/forums that deal with the same topics?

Thanks a ton!
سه شنبه 18 تیر 1398 04:22 ق.ظ
Howdy! I simply want to give you a huge thumbs up for the great info
you've got right here on this post. I am coming back to your website for more soon.
سه شنبه 18 تیر 1398 03:59 ق.ظ
I just could not leave your site prior to suggesting that I actually enjoyed the standard information a person provide in your visitors?

Is gonna be again often in order to inspect new posts
سه شنبه 18 تیر 1398 03:52 ق.ظ
I just couldn't depart your web site before suggesting that I actually enjoyed the standard info a person supply on your guests?
Is going to be again continuously to check up on new posts
سه شنبه 18 تیر 1398 03:33 ق.ظ
Superb blog! Do you have any helpful hints for aspiring writers?

I'm planning to start my own website soon but I'm a little lost on everything.
Would you advise starting with a free platform like Wordpress or go for a paid option? There are so many options out there that I'm totally overwhelmed ..
Any ideas? Thanks a lot!
دوشنبه 17 تیر 1398 11:06 ب.ظ
What a material of un-ambiguity and preserveness of precious know-how on the topic of unpredicted emotions.
دوشنبه 17 تیر 1398 09:24 ب.ظ
What's up, I log on to your blog like every week.
Your writing style is awesome, keep doing what you're doing!
دوشنبه 17 تیر 1398 09:11 ب.ظ
Good article. I am experiencing some of these issues as well..
دوشنبه 17 تیر 1398 08:37 ب.ظ
Wow, wonderful blog layout! How long have you ever been blogging for?
you make running a blog look easy. The whole glance of
your website is excellent, as neatly as the content!
دوشنبه 17 تیر 1398 08:05 ب.ظ
Whoa! This blog looks exactly like my old one! It's on a entirely different topic but it has pretty
much the same layout and design. Excellent choice of colors!
دوشنبه 17 تیر 1398 07:40 ب.ظ
obviously like your web site but you have to take a look at the spelling
on quite a few of your posts. Many of them are rife with
spelling issues and I in finding it very troublesome to tell
the reality then again I will certainly come back again.
دوشنبه 17 تیر 1398 07:33 ب.ظ
You actually make it seem so easy with your presentation but I find this matter to be really something that I think I
would never understand. It seems too complicated and extremely broad
for me. I'm looking forward for your next post, I will try to get
the hang of it!
دوشنبه 17 تیر 1398 05:32 ب.ظ
You've made some really good points there. I looked on the internet for more information about
the issue and found most people will go along with your views on this site.
دوشنبه 17 تیر 1398 01:02 ب.ظ
Useful information. Lucky me I found your website unintentionally, and I'm shocked why this coincidence did not
came about in advance! I bookmarked it.
دوشنبه 17 تیر 1398 12:43 ب.ظ
It's amazing for me to have a web site, which is useful for my experience.

thanks admin
یکشنبه 16 تیر 1398 05:19 ب.ظ
Greetings from Florida! I'm bored to tears at work so I decided
to browse your blog on my iphone during lunch break.
I enjoy the info you present here and can't wait to take
a look when I get home. I'm amazed at how quick your blog loaded
on my phone .. I'm not even using WIFI, just 3G ..
Anyhow, very good site!
جمعه 14 تیر 1398 10:10 ب.ظ
What a material of un-ambiguity and preserveness of valuable knowledge about unexpected feelings.
جمعه 14 تیر 1398 05:39 ق.ظ
Great post. I was checking constantly this blog and I
am inspired! Very useful information specially the final
section :) I care for such info much. I used to be
looking for this certain information for a long time.
Thanks and best of luck.
جمعه 14 تیر 1398 05:22 ق.ظ
Appreciate the recommendation. Let me try it out.
پنجشنبه 13 تیر 1398 03:10 ب.ظ
Hi there, I am Mallie Coggin. Montana is quite my living place what goes on have all the I need here.
For years I've been employed as a human resources officer nevertheless plan on changing who's.
What I like doing in order to play baseball but Can not make it my profession really.

He's been practicing his website for the effort now. Exactly how
here: http://odkwaszenie-organizmu.ovh/
پنجشنبه 13 تیر 1398 10:02 ق.ظ
Dianne is what her husband loves to call her but large number of
misspell the application. For years I have been living in New York and in no way move.
He is really fond of going to fitness and these days he has
time to consider on issues. Software developing is what he does but he's already tried for another one
particular particular. Check out my website here: http://schnell-viel-abnehmen-de.eu/blacklatte.html
پنجشنبه 13 تیر 1398 06:46 ق.ظ
Hi there, I am Mallie Coggin. For years I've been working as a information systems officer nevertheless i plan on changing that will.

What I enjoy doing for you to play baseball but Can not make it my profession really.
Montana is my living place when compared to have all that I need here.
He's been functioning on his website for a bit now.
Check it out here: http://agrandir-son-penis.eu/erozonmax.html
پنجشنبه 13 تیر 1398 03:22 ق.ظ
Hello! Allow me to start by saying my name - Jaime nonetheless
don't like when people use my full business name. He used to be unemployed the good news is he is actually interviewer and he's doing pretty good financially.
New York has stayed his home. Acting is one of the many things
he loves best. Her husband and her maintain a website.
Incredible want to see it out: http://naturliche-penisvergrosserung.eu/erozonmax.html
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


نمایش نظرات 1 تا 30
درباره وبلاگمدیر وبلاگ : نویسنده وبلاگ
نویسندگان
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی